– Vi hade kollat runt efter ganska många lokaler under en tid men när vi hittade Pedagogen Park kändes det helt rätt med en gång. Det är framförallt den trivsamma och rogivande atmosfären i området som vi gillar. Dessutom är det lätt och komma till och från fastigheten med bil vilket är väldigt viktigt för oss, säger Jan Truuväärt, vice vd för Kakservice.
Inflyttning är planerad till den 15 maj.
Kakservice grundades 1984 och har sedan dess sålt kakor och konfektyr genom idrottsföreningar och skolklasser som därigenom fått möjlighet att åka på träningsläger eller att genomföra en efterlängtad skolresa.
Bolag Olov Lindgren gör ett nytt förvärv i centrala Stockholm. Efter att ha adderat den 119:e fastigheten till portföljen berättar vd Frida Stannow Lind för Fastighetssverige om förvärvet och framtidsutsikterna för Kungsholmen samt hur och med vad man vill fortsätta växa i Stockholm.
Kommentera
När du lämnar en kommentar måste du uppge e-post, den används endast till att informera dig om svar på din kommentar och visas inte för andra besökare.