På idrottsplatsen kommer att finnas fem fotbollsplaner, varav två med konstgräs. En av dessa kommer att förses med värmeslingor och en annan kommer att vara försedd med ett kylaggregat för att användas till bandy vintertid. Runt en av planerna kommer det att finnas löparbana och övriga attribut för friidrott. Anläggningen kommer även att ha läktare och nödvändiga servicebyggnader.
Bolag Det har gått lite mer än ett år sen AMF Fastigheter flyttade sitt kontor till Mood gallerian och från start var ambitionen att ta reda på hur framtidens kontor kan utvecklas. Man ska kort sagt laborera fram hur det kan se ut. Hanna Mossfeldt som är arbetsplatsstrateg på bolaget berättar nu om vad de kommit fram till med hjälp av Göteborgs Universitet och Handelshögskolan i Stockholm.
Kommentera
När du lämnar en kommentar måste du uppge e-post, den används endast till att informera dig om svar på din kommentar och visas inte för andra besökare.