- Olle har erfarenhet av många discipliner inom fastighetsutveckling och är väl förankrad i NCC. Olles talang och erfarenheter är en försäkring för att utveckla vår verksamhet i Stockholm, säger Manne Aronsson tillförordnad landschef, NCC Property Development Sverige.
Bolag Det har gått lite mer än ett år sen AMF Fastigheter flyttade sitt kontor till Mood gallerian och från start var ambitionen att ta reda på hur framtidens kontor kan utvecklas. Man ska kort sagt laborera fram hur det kan se ut. Hanna Mossfeldt som är arbetsplatsstrateg på bolaget berättar nu om vad de kommit fram till med hjälp av Göteborgs Universitet och Handelshögskolan i Stockholm.
Kommentera
När du lämnar en kommentar måste du uppge e-post, den används endast till att informera dig om svar på din kommentar och visas inte för andra besökare.