Båda började sina anställningar den 3 maj.
– Med rekryteringen av Jens Lindahl och Johan Carlsson stärker vi oss framåt i en marknad där konkurrensen blir allt hårdare. Med Jens och Johan i teamet kommer vi skapa nya logistikfastigheter och bygga bra relationer med intressanta företag. För oss känns det mycket stimulerande, säger Joakim Hedin, vd, Bockasjö AB.
Bockasjö har under uppförande fastigheter i Rosersberg, Eskilstuna och på Hisingen. Totalt sex fastigheter, varav i år färdigställs cirka 100 000 kvadratmeter.
Bolag Olov Lindgren gör ett nytt förvärv i centrala Stockholm. Efter att ha adderat den 119:e fastigheten till portföljen berättar vd Frida Stannow Lind för Fastighetssverige om förvärvet och framtidsutsikterna för Kungsholmen samt hur och med vad man vill fortsätta växa i Stockholm.
Kommentera
När du lämnar en kommentar måste du uppge e-post, den används endast till att informera dig om svar på din kommentar och visas inte för andra besökare.