Norsecraft Geo flyttar till fastigheten Sjöboden 1, Sollentuna, den första oktober. Uthyrningen avser totalt 328 kvadratmeter kontor och 23 kvadratmeter förråd.
Från årsskiftet hyr Americansweets Sweden 1 060 kvadratmeter lager i fastigheten Skutkrossen 17 på Sorterargatan i Vinsta.
– Vi är glada över att ha haft två lyckosamma uthyrningar på kort tid och att få hälsa Norsecraft Geo och Americansweets Sweden välkomna som nya hyresgäster hos Atlasmuren, säger Björn Andersson, vd för Atlasmuren.
Bostäder Stora eftersatta fastighetsunderhåll som kommer kosta Gotlandshem minst två miljarder kronor. Samtidigt som tillförseln av nya hyresrätter är låg. Lösningen som Gotlandshem landat i är att i samband med förtätningen av ett område samtidigt bygga bostadsrätter för att till viss del finansiera nyproduktionen.
Kommentera
När du lämnar en kommentar måste du uppge e-post, den används endast till att informera dig om svar på din kommentar och visas inte för andra besökare.