Bengt Wedin har tidigare arbetat för Ljungquist Fastighetsvärderingar och NAI Svefa. Han har även medverkat i utvecklandet av Datscha. Närmast kommer han från konsultverksamhet inom Navet.
- Rekryteringen av Bengt är ett led i Bryggans inriktning på medarbetare med lång och gedigen erfarenhet inom den fastighetsekonomiska disciplinen, säger Bryggans vd Lars Fröjd.
Bryggan har kontor i Stockholm, Göteborg, Malmö och Falun. Knutna till kontoren är totalt 23 konsulter med fastighetsrelaterade specialistkunskaper inom ekonomi, teknik och juridik.
Bygg/Arkitektur "Ett glädjande första steg" och "Dagens besked är viktiga för branschen" är ett par kommentarer på regeringens nya bolåneregler. Men det finns aktörer som tycker att man borde gjort mer.
Kommentera
När du lämnar en kommentar måste du uppge e-post, den används endast till att informera dig om svar på din kommentar och visas inte för andra besökare.