- Jag blir 60 år i maj, och har ett pensionsavtal som börjar löpa då. Jag tänker ägna mig åt något eget, jag håller på att starta upp Torell & Partners, berättade Svante Torell för Fastighetssverige på Mipims sista dag.
- Jag kommer att vara bygg- och fastighetskonsult och arbeta med tidiga skeden, nära kommunerna.
Svante Torell har arbetat på Vasakronan i 17 år, som marknadschef, vice regionchef och regionchef. Dessförinnan var han på JM och BPA.
- Jag har alltid arbetat på stora företag, därför ska det bli väldigt spännande att starta eget och göra något helt annat.
Bolag Det har gått lite mer än ett år sen AMF Fastigheter flyttade sitt kontor till Mood gallerian och från start var ambitionen att ta reda på hur framtidens kontor kan utvecklas. Man ska kort sagt laborera fram hur det kan se ut. Hanna Mossfeldt som är arbetsplatsstrateg på bolaget berättar nu om vad de kommit fram till med hjälp av Göteborgs Universitet och Handelshögskolan i Stockholm.
Kommentera
När du lämnar en kommentar måste du uppge e-post, den används endast till att informera dig om svar på din kommentar och visas inte för andra besökare.