Image

…Och så går bolaget vidare efter den kraschade bytesaffären i Göteborg

Bolag När Victoria Parks bytesaffär med Framtidenkoncernen kraschade i början av januari blev bolaget sittandes med ett rejält markområde i norra Göteborg. För Fastighetssverige berättar man om planerna för projektet.
Publicerad den 25 April 2018
- Victor Friberg
victor@fastighetssverige.se

Senast från Fastighetssverige Plus

Thedéen: "Hushållen ska inte hoppas på fler räntesänkningar"

Ekonomi/Finansiering Som de flesta analytiker hade förutspått så sänkte Riksbanken på sitt junimöte styrräntan med 0,25 punkter till två procent. Men att de nu har planer på att eventuellt sänka mer är egentligen inte ett bra tecken säger riksbankschef Erik Thedéen.

Läs mer

Mer om Fastighetssverige Plus


Lokalnytt Lokalnytt.se - Hitta ditt nya drömkontor idag. Tusentals lediga lokaler inom hela Sverige.
Nordic Property News Nordic Property News reports the latest news from the Nordic real estate market with an international newsletter every weekday.

Mer från Fastighetssverige