Millandra Lindström kommer närmast från Retail Headquarters, där hon har arbetat som Kommersiell Projektledare.
– Vi letar alltid efter möjligheter att vässa vårt team och är väldigt glada över att få välkomna Millandra till New Property. Hennes positiva energi och drivkraft gör att hon tillsammans med oss andra i teamet kommer skapa innovativa lösningar och lönsamhet för både fastighetsägare och hyresgäster. Vi kan nu ta oss an ännu fler uppdrag för att skapa fler spännande och levande gatuplan, säger Sofia Petzelius, vd för New Property Retail & Development.
– Det känns oerhört spännande att få ta del av ett större team där det finns en fantastisk synergi mellan de olika avdelningarna. Detta skapar en mer nyanserad helhetsbild i arbetet, vilket är mer aktuellt nu än någonsin, säger Millandra Lindström.
Presenteras av Technogym
Transaktioner När Diös gör affärer i norra Sverige är det med ett tydligt mål i sikte: att öka portföljen i centrala lägen och minska densamma i utkanten av städerna. Annie Franzon, transaktionschef på Diös, delger Fastighetssverige bolagets vision för norra Sverige. – Det är tydligt vad kunderna efterfrågar, säger hon.
Kommentera
När du lämnar en kommentar måste du uppge e-post, den används endast till att informera dig om svar på din kommentar och visas inte för andra besökare.