Fastighetsmarknadsdagen Skåne: Mohammad vill öppna dörrar för utrikes födda

Mohammad Al Balout har startat konsultföretaget Balouten som ska vara en dörröppnare för utrikes födda företagare som vill in på fastighetsmarknaden.

Fastighetsmarknadsdagen Skåne den 12 september på Malmö Live markerar starten på fastighetshösten 2024. Under dagens gedigna program får du bland annat ta del av en aktuell och intressant intervju med Mohammad Al Balout som vill vara en dörröppnare för utrikes födda in i fastighetsbranschen.

Mohammad Al Balout kom till Sverige som flykting 2014. Sedan dess har han startat Balouten, en inkluderande uthyrningskonsult som vill vara en dörröppnare för utrikes födda företagare. Hör om hans resa från krigets Syrien till fastighetsbranschen i Malmö i ett starkt och inspirerande samtal.
Säkra din plats här! (Utnyttja vår grupprabatt, gå tre och betala endast för två, ange koden ”3 för 2” i rutan Kampanjkod vid anmälan)

Det är på Fastighetsmarknadsdagen Skåne du skaffar dig försprång in i fastighetshösten 2024.

Dagen är som vanligt fylld av tunga analyser som hjälper dig att ta rätt beslut i framtiden, samt en hel del inspiration och nätverkande som kan leda till värdefulla nya kontakter.
Direkt efter seminariet följer också ett trevligt branschmingel där diskussionerna fortsätter ackompanjerat av lämpligt dryck och tilltugg.
Se programmet här och läs mer om de medverkande talarna här.

Fastighetsmarknadsdagen Skåne arrangeras av Fastighetssverige, lokalnytt.se och Nordic Property News ihop med Malmö stad, Helsingborgs stad och Lunds kommun. Partnerföretag är Advokatfirman Delphi, KlaraBo, Rekomo, Detaljplan och Balouten. Läs mer om dem här.

Läs också

Kommande seminarier

Lokalmarknads­dagen

Ett klassiskt heldagsseminarium med fokus på fastighetsmarknaden, nuläge, framtida affärsmöjligheter och näringslivsutveckling i Göteborgsregionen. En viktig mötesplats, kanske årets självklaraste, för Göteborgs fastighetsbransch. Här blir man uppdaterad på fastighetsmarknadens centrala trender samtidigt som man knyter nya affärskontakter.

Läs mer

Fastighets­marknads­dagen Uppsala

Ett heldagsseminarium om fastighetsmarknaden, näringslivsutveckling och framtidens Uppsala. Under seminariet avhandlas ett stort antal aktuella ämnen om den kommersiella fastighetsmarknaden i Uppsala som hjälper dig att ta rätt beslut i framtiden.

Läs mer

Fastighetskvinnan

Ett unikt inspirations- och affärsseminarium där framgångsrika förebilder lyfts fram i rätt sammanhang, vilket i förlängningen leder till en mer jämställd fastighetsbransch. Du får en matnyttig uppdatering av marknadsläget på ett affärsseminarium som gör skillnad!

Läs mer

Stora Logistikdagen

Logistikfastigheter är ett av de segment på marknaden som har utvecklats bäst de senaste åren. Stora Logistikdagen är den självklara mötesplatsen för dig i samhällsbyggnadssektorn som är intresserad av lager- och logistikfastigheter. Här blir du uppdaterad på de allra senaste trenderna och affärsmöjligheterna samtidigt som du knyter nya värdefulla kontakter.

Läs mer