Image

Så motverkar Trianon hemlösheten i Malmö

Bolag Bolaget har ett samarbete med Malmö stad för att motverka och minska hemlösheten i Malmö. För Fastighetssverige berättar Trianons vd Olof Andersson mer om bakgrunden till satsningen, hur de samverkar och vilken betydelse detta har för bolaget och staden.
Publicerad den 4 Mars 2023
- Andreas Lithander
andreas@fastighetssverige.se

Senast från Fastighetssverige Plus

Thedéen: "Hushållen ska inte hoppas på fler räntesänkningar"

Ekonomi/Finansiering Som de flesta analytiker hade förutspått så sänkte Riksbanken på sitt junimöte styrräntan med 0,25 punkter till två procent. Men att de nu har planer på att eventuellt sänka mer är egentligen inte ett bra tecken säger riksbankschef Erik Thedéen.

Läs mer

Mer om Fastighetssverige Plus


Lokalnytt Lokalnytt.se - Hitta ditt nya drömkontor idag. Tusentals lediga lokaler inom hela Sverige.
Nordic Property News Nordic Property News reports the latest news from the Nordic real estate market with an international newsletter every weekday.

Mer från Fastighetssverige