Lisa Lindvall, närmast från PWC:s real estate-enhet, kommer att verka inom Newsecs uppdrag för CBRE Global Investors.
Erik Johansson, närmast från Ernst & Young, där han har varit auktoriserad revisor inom fastighetsenheten, kommer att verka inom Newsecs uppdrag för Granen.
- Vi är mycket glada och stolta över att ytterligare kunna stärka vårt team inom ekonomisk förvaltning genom att rekrytera Lisa och Erik. Vi har en uttalad ambition att satsa framåt och med dessa rekryteringar förstärker vi vårt erbjudande på bästa möjliga sätt, säger Ulla Pernheden, ekonomichef på Newsec Asset Management.
På CBRE är vår passion att leverera marknadsledande fastighetsrådgivning som gör det möjligt för våra kunder att blomstra – i hela världen.
CBRE Group Inc. är världens största företag inom fastighetsrådgivning med huvudkontor i Los Angeles, USA. Företaget har runt 80 000 anställda och fler än 450 kontor som stödjer fastighetsägare, investerare samt hyresgäster över hela världen.
CBRE i Sverige erbjuder strategisk rådgivning inom – fastighetstransaktioner, hyresgästrepresentation, förvaltning, uthyrning och utveckling, samt värdering. Vi arbetar även med res...
Event Fastighetssverige har hängt på Gotland, i Visby, under fem dagar. Almedalsveckan 2025 är över för den här gången och fastighetsbranschens representanter lämnar ön. Men först lämnar de sina omdömen om årets arrangemang och dess möjliga framtid, samt delar ett och annat spektakulärt minne från evenemangets forna dagar.
Kommentera
När du lämnar en kommentar måste du uppge e-post, den används endast till att informera dig om svar på din kommentar och visas inte för andra besökare.