Image

Först att flytta in i Nordens högsta hus

Bostäder På måndag är hissen bokad för inflytt för Armin Ghoroghi. Han är en av de som nu får flytta in i Karlatornet den kommande tiden. Det är mellan våning fem och 27 som bostadsköparna nu kommer kunna slå sig till ro.
Publicerad den 23 Augusti 2023
- Ida Mikko
[email protected]

Senast från Fastighetssverige Plus

Ylva Sarby Westman: "Neobo stabilt trots turbulent affärsmiljö"

Bolag Neobo har haft en stark start på året. Förvaltningsresultatet ökade med 155 procent. Hyresförhandlingarna för 2025 är klara med en genomsnittlig ökning på 4,8 procent och med positiva utsikter för nästa år. Det märks positiva värdeförändringar i fastighetsbeståndet till följd av stabiliserad direktavkastning och ökat driftsöverskott. – Verksamheten fortsätter att utvecklas väl, säger vd Ylva Sarby Westman.

Läs mer

Mer om Fastighetssverige Plus


Lokalnytt Lokalnytt.se - Hitta ditt nya drömkontor idag. Tusentals lediga lokaler inom hela Sverige.
Nordic Property News Nordic Property News reports the latest news from the Nordic real estate market with an international newsletter every weekday.

Mer från Fastighetssverige