- Marknaden i Malmö och i Syd ser ut att bli bra 2014 och 2015 och därför vågar vi satsa på fler rekryteringar i södra Sverige. Vi rekryterar även nu i Stockholm, Göteborg och i Linköping och kommer behöva mellan 40-50 nya kompetenta medarbetare de närmaste tre åren för att öka vår positionering som en stark aktör inom fastighetsutveckling och projektledning i hela Sverige, säger Peter Bellevik, vd på Bygg-Fast.
Ekonomi/Finansiering Som de flesta analytiker hade förutspått så sänkte Riksbanken på sitt junimöte styrräntan med 0,25 punkter till två procent. Men att de nu har planer på att eventuellt sänka mer är egentligen inte ett bra tecken säger riksbankschef Erik Thedéen.
Kommentera
När du lämnar en kommentar måste du uppge e-post, den används endast till att informera dig om svar på din kommentar och visas inte för andra besökare.