Som ny redovisningschef har Malin Wickman rekryterats. Hon kommer närmast från EY:s fastighetsgrupp där hon arbetade som auktoriserad revisor. Malin Wickman tillträdde sin nya tjänst den 4 juli.
Gabriel Andersson har anställts som ansvarig för C/O, Profi Fastigheters koncept för flexibla kontor och cowork. Han kommer närmast från Quick Office och tillträdde sin nya tjänst den 4 juli.
Vidare har Martin Ghaemi Håkansson rekryterats som fastighetsutvecklare. Han kommer närmast från Nacka Kommun där han arbetet som projektledare. Martin Ghaemi Håkansson tillträdde sin nya tjänst den 26 augusti.
– Det är verkligen roligt att välkomna tre nya medarbetare. Vi växer och utvecklar ständigt vår organisation i syfte att bli ännu bättre på att genomföra våra strategier och möta våra kunders framtida krav, säger vd:n Thomas Sipos.
Bolag Efter en affär i inledningen av veckan står det klart att SBB och intressebolaget PPI får ny storägare. Atle Kigen, Head of Media Relations and Public Affairs på Aker, berättar för Fastighetssverige om det norska bolagets val att kliva in i SBB och PPI, framtiden för PPI efter affären och hur man ser på SBB:s position och möjligheter.
Kommentera
När du lämnar en kommentar måste du uppge e-post, den används endast till att informera dig om svar på din kommentar och visas inte för andra besökare.