Image

Newsec förstärker inom transaktionsrådgivning

Karriär Newsec förstärker sin transaktionsenhet med två nya medarbetare – Sonja Stopner och Jon van Geffen som båda tillträder tjänster som associates.
Publicerad den 9 Juni 2015

Sonja Stopner har en Masterexamen från KTH i Stockholm och har bland annat arbetat inom HSB Stockholm. Jon van Geffen har en Bachelorutbildning från KTH och har tidigare arbetat på EJ Sterling i New York.

- Nu växlar vi upp inför hösten. Året har inletts på ett mycket positivt sätt med många lyckade uppdrag och vi har nu under senvåren fått flera nya uppdrag som ska verkställas efter sommaren. Det är väldigt stimulerande att expandera vår verksamhet ytterligare, säger Max Barclay, vd Newsec Sweden.

De nya medarbetarna tillträder sina nya tjänster hos Newsec efter sommaren.
Som tidigare meddelat har Newsec även rekryterat Christina Hambäck som director inom transaktionsenheten.

Relaterade artiklar

Ämnen

Senast från Fastighetssverige Plus

Thedéen: "Hushållen ska inte hoppas på fler räntesänkningar"

Ekonomi/Finansiering Som de flesta analytiker hade förutspått så sänkte Riksbanken på sitt junimöte styrräntan med 0,25 punkter till två procent. Men att de nu har planer på att eventuellt sänka mer är egentligen inte ett bra tecken säger riksbankschef Erik Thedéen.

Läs mer

Mer om Fastighetssverige Plus


Lokalnytt Lokalnytt.se - Hitta ditt nya drömkontor idag. Tusentals lediga lokaler inom hela Sverige.
Nordic Property News Nordic Property News reports the latest news from the Nordic real estate market with an international newsletter every weekday.

Mer från Fastighetssverige