Under våren 2018 beräknas Systembolaget flytta in i den nya butikslokalen, som får entréer både mot Arenavägen och till Globen Shopping.
– Vi är väldigt glada över att Systembolaget har valt att etablera sig i vår fastighet och i Globen Shopping. Vi jobbar ständigt med att utveckla erbjudanden till våra kunder och i och med Systembolagets etablering blir Globen Shopping ännu mer komplett, säger Siggela Möller, affärsenhetschef Stockholm Södra på Klövern.
Energi/miljö Atusa Rezai, produktchef och medgrundare, Sindi, samt nyligen utsedd till Årets Unga Hållbarhetsprofil uppmanar i en krönika fastighetsbranschen att inte vänta utan att ta ledartröjan och se till att social hållbarhet blir en självklar del av affären.
Kommentera
När du lämnar en kommentar måste du uppge e-post, den används endast till att informera dig om svar på din kommentar och visas inte för andra besökare.