Mattias Samuelsson arbetar på Skanska och kommer som senast efter byggsemestern börja på Tommy Byggare.
- Vi har under lång tid känt Sven Lerander och Tommy Byggare. Tommy Byggare är ett riktigt kvalitetsföretag med fin historik och ljusa framtidsutsikter. Vi avser att vara en långsiktig ägare och är glada över att ha fått möjligheten att tillsammans med TB-Gruppen fortsätta utveckla Tommy Byggare, säger Erik Selin och Mattias Samuelsson.
- Genom att fortsätta arbeta med fokus på långsiktighet, samarbete och kvalitet ser vi fram emot att tillsammans med Erik Selin och Mattias Samuelsson stärka Tommy Byggare. Det viktigaste vi har, är nöjda kunder och medarbetare, säger Sven Lerander, vd på TB-Gruppen.
Uthyrning Mindre antal kvadratmeter och bort från de mest centrala delarna av stan. Det är förslaget från Riksrevisionen, när de nu rekommenderar regeringen att tydligare styra myndigheterna mot mindre och billigare kontorslokaler. Fastighetssverige har kartlagt fastighetsägarna till de stora och medelstora myndigheternas huvudkontor, den totala hyrda ytan och årshyran.
Kommentera
När du lämnar en kommentar måste du uppge e-post, den används endast till att informera dig om svar på din kommentar och visas inte för andra besökare.