Området ligger nära havet med promenadavstånd till bad men samtidigt med goda kommunikationer till E6.
- Det ska bli väldigt spännande att få utveckla området i samarbete med Stenungsunds kommun och Boskaparna, säger Peter Bellevik, vd på Bygg-Fast.
Bolag Amerikanska Hines har tagit ett första kliv in på den svenska bostadsmarkanden. Efter affären med Magnolia berättar Hines Nordenchef, Staffan Unge, för Fastighetssverige om tankarna kring ytterligare tillväxt inom segmentet, var man tittar efter nya investeringsmöjligheter och hur man ser bostadsmarknaden i Sverige utvecklas framöver.
Kommentera
När du lämnar en kommentar måste du uppge e-post, den används endast till att informera dig om svar på din kommentar och visas inte för andra besökare.