Image

Så går Klarabo vidare efter CFO-avhoppet

Karriär I förra veckan stod det klart att Klarabos CFO bara efter ett par månader valt att lämna sin post. Klarabo som rekryterade med honom med förhoppningen att vidareutveckla bolaget för nästa fas får nu anpassa sig till att stå utan CFO ett tag. Tillsvidare får vd Andreas Morfiadakis axla ansvaret tills de lyckas fylla posten på nytt menar IR-kontakten Niklas Alm.
Publicerad den 31 Oktober 2023
- Ida Mikko
[email protected]

Senast från Fastighetssverige Plus

Thedéen: "Hushållen ska inte hoppas på fler räntesänkningar"

Ekonomi/Finansiering Som de flesta analytiker hade förutspått så sänkte Riksbanken på sitt junimöte styrräntan med 0,25 punkter till två procent. Men att de nu har planer på att eventuellt sänka mer är egentligen inte ett bra tecken säger riksbankschef Erik Thedéen.

Läs mer

Mer om Fastighetssverige Plus


Lokalnytt Lokalnytt.se - Hitta ditt nya drömkontor idag. Tusentals lediga lokaler inom hela Sverige.
Nordic Property News Nordic Property News reports the latest news from the Nordic real estate market with an international newsletter every weekday.

Mer från Fastighetssverige