Image

Lämnar efter tio år

Bolag Klöverns vice vd Britt-Marie Nyman lämnar Klövern efter nästan tio år.
Publicerad den 14 Juni 2013
Britt-Marie Nyman. Bild: Klövern
Britt-Marie Nyman.

Britt-Marie Nyman, som är ansvarig för finans- och IR-funktioner, har varit anställd i Klövern sedan januari 2004.

- Tio år är lång tid. Jag har hunnit med att göra det mesta i bolaget och det känns som att det är dags att göra något annat, säger hon till Fastighetssverige.

- När jag började på Klövern trodde jag inte att jag skulle bli kvar så här länge. Nu när vi i princip är färdiga med Dagonintegrationen känns det som att det är rätt tid att gå vidare.

Har du något nytt uppdrag på gång?
- Nej, jag vill ta en funderare och är öppen för förslag. Det kan bli fastighetsbranschen igen, eller något annat, som finans.

Britt-Marie Nyman har sex månaders uppsägningstid och beräknas lämna Klövern under sista kvartalet i år.

- Nicklas Tollesson
nicklas@fastighetssverige.se

Relaterade artiklar

Ämnen

Senast från Fastighetssverige Plus

"Göteborg saknar de stora, viktiga visionerna"

Bygg/Arkitektur Jenny Mäki återvänder nu till White Arkitekter i och med att hon tar plats på byråns Göteborgskontor. Med några av Nordens mest uppmärksammade stadsutvecklingsprojekt i ryggen tar hon och byrån sikte på framtidens arkitektur – både ute i stora världen och, om Jenny Mäki själv får välja, även i Göteborg. Fastighetssverige har talat med Whites nygamla affärsutvecklare och arkitekt.

Läs mer

Mer om Fastighetssverige Plus


Lokalnytt Lokalnytt.se - Hitta ditt nya drömkontor idag. Tusentals lediga lokaler inom hela Sverige.
Nordic Property News Nordic Property News reports the latest news from the Nordic real estate market with an international newsletter every weekday.

Mer från Fastighetssverige