Villa Jägarbacken på Djurgården är just nu ute till försäljning för 40 miljoner kronor, och en representationsvåning vid Humlegården går för 25 miljoner kronor.
- Efter en paus i september till december förra året tycker jag att det har blivit ordentlig fart igen. Det är fler objekt till salu och fler spekulanter, säger Caroline Bynelius på fastighetsbyrån Fredegård till Dagens Industri.
Lista Det jublades kanske hos några av fastighetsägarna under onsdagen när Brookfield meddelade att de har för avsikt att investera 95 miljarder kronor i Strängnäs. Här kommer de största fastighetsägarna i kommunen.
Kommentera
När du lämnar en kommentar måste du uppge e-post, den används endast till att informera dig om svar på din kommentar och visas inte för andra besökare.