Image

Därför lämnar han CBRE efter bara tio månader

Karriär Det blev knappt tio månader på CBRE för Thomas Lindström. Och i samband med flytten till Pareto förklarar han varför det inte blev som han tänkt sig. ”Visste att det skulle finna utmaningar”.
Publicerad den 28 November 2017
- Victor Friberg
victor@fastighetssverige.se

Senast från Fastighetssverige Plus

"Tecken på ökad aktivitet och en mer balanserad prisbild"

Bolag Niam har ett fått ett fint kvitto på sin värdeskapande strategi i försäljningen av handelsområdet Bernstorp till Svenska Handelsfastigheter. Efter affären berättar Rikard Henriksson, Managing Partner på Niam, om möjligheten till nya avyttringar, synen på retailsegmentet, var man helst gör nya investeringar och statusen för transaktionsmarknaden.

Läs mer

Mer om Fastighetssverige Plus


Lokalnytt Lokalnytt.se - Hitta ditt nya drömkontor idag. Tusentals lediga lokaler inom hela Sverige.
Nordic Property News Nordic Property News reports the latest news from the Nordic real estate market with an international newsletter every weekday.

Mer från Fastighetssverige