Per-Ingemar Persson lämnade tidigare i år över rollen som Sverigechef på Veidekke till Jimmy Bengtsson.
Magnus Eriksson och Daniel Skoghäll har avböjt omval.
I övrigt föreslås omval av Bengt Kjell (ordförande), Jens Engwall, Anneli Lindblom, Caroline Sundewall och Ulrika Valassi.
Event Fastighetssverige har hängt på Gotland, i Visby, under fem dagar. Almedalsveckan 2025 är över för den här gången och fastighetsbranschens representanter lämnar ön. Men först lämnar de sina omdömen om årets arrangemang och dess möjliga framtid, samt delar ett och annat spektakulärt minne från evenemangets forna dagar.
Kommentera
När du lämnar en kommentar måste du uppge e-post, den används endast till att informera dig om svar på din kommentar och visas inte för andra besökare.