Thomas Olsson är 42 år, utbildad högskoleekonom och har lång erfarenhet från fastighetsbranschen. Han har jobbat med facility management på YIT och ABB och kommer närmast från fastighetskonsulterna Fasticon.
Thomas Olsson börjar på ACC Services 18 februari men tillträder tjänsten som vd något senare.
- Jag ser verkligen fram emot det här uppdraget, det är ett litet bolag med stor potential och som står inför stora utmaningar, säger Thomas Olsson.
Bygg/Arkitektur Jenny Mäki återvänder nu till White Arkitekter i och med att hon tar plats på byråns Göteborgskontor. Med några av Nordens mest uppmärksammade stadsutvecklingsprojekt i ryggen tar hon och byrån sikte på framtidens arkitektur – både ute i stora världen och, om Jenny Mäki själv får välja, även i Göteborg. Fastighetssverige har talat med Whites nygamla affärsutvecklare och arkitekt.
Kommentera
När du lämnar en kommentar måste du uppge e-post, den används endast till att informera dig om svar på din kommentar och visas inte för andra besökare.