- Vår värderingsavdelning hade ett mycket bra år 2011 med en rad nya välkända nyckelkunder. Det är därför mycket roligt att kunna bredda verksamheten med Markus som jag utifrån tidigare relationer vet är en mycket duktig värderingsman, säger Tomas Nyström, värderingschef på Nordier Property Advisors.
- Jag ser fram emot att gå vidare i karriären och komma till Nordier som jag har hört mycket gott om. Tomas Nyström har byggt upp en bra värderingsenhet och det ska bli spännande att hjälpa honom att göra den ännu bättre, säger Markus Backlund.
Bygg/Arkitektur Jenny Mäki återvänder nu till White Arkitekter i och med att hon tar plats på byråns Göteborgskontor. Med några av Nordens mest uppmärksammade stadsutvecklingsprojekt i ryggen tar hon och byrån sikte på framtidens arkitektur – både ute i stora världen och, om Jenny Mäki själv får välja, även i Göteborg. Fastighetssverige har talat med Whites nygamla affärsutvecklare och arkitekt.
Kommentera
När du lämnar en kommentar måste du uppge e-post, den används endast till att informera dig om svar på din kommentar och visas inte för andra besökare.