Johanna Gattberg, som närmast kommer från Colliers, ska jobba med uthyrning av kontorslokaer i centrala Stockholm.
John Routledge har anställts som rådgivare på Cushman & Wakefields Capital Markets Group och kommer närmast från företagets internationella transaktionsteam i London.
Dessförinnan jobbade han på DTZ. Han betraktas som en av Europas mest framgångsrika rådgivare.
Bolag Olov Lindgren gör ett nytt förvärv i centrala Stockholm. Efter att ha adderat den 119:e fastigheten till portföljen berättar vd Frida Stannow Lind för Fastighetssverige om förvärvet och framtidsutsikterna för Kungsholmen samt hur och med vad man vill fortsätta växa i Stockholm.
Kommentera
När du lämnar en kommentar måste du uppge e-post, den används endast till att informera dig om svar på din kommentar och visas inte för andra besökare.