Magnus Alteskog lämnar uppdraget i bolagsledningen omedelbart och slutar sin anställning under sommaren. Arbetet med att utse en efterträdare har påbörjats.
- Jag har förståelse för att Magnus efter 14 år i bolaget nu söker nya utmaningar. Han har varit en stor tillgång för oss under många år och vi önskar honom all lycka, säger vd Ingalill Berglund.
Transaktioner För några dagar sedan kom nyheten att Savills IM gjort sitt första förvärv i Göteborg med en stor logistikfond. För Fastighetssverige berättar Lisen Heijbel, Head of Investment, hur de vill växa framöver i Sverige med den fonden.
Kommentera
När du lämnar en kommentar måste du uppge e-post, den används endast till att informera dig om svar på din kommentar och visas inte för andra besökare.