Norsecraft Geo flyttar till fastigheten Sjöboden 1, Sollentuna, den första oktober. Uthyrningen avser totalt 328 kvadratmeter kontor och 23 kvadratmeter förråd.
Från årsskiftet hyr Americansweets Sweden 1 060 kvadratmeter lager i fastigheten Skutkrossen 17 på Sorterargatan i Vinsta.
– Vi är glada över att ha haft två lyckosamma uthyrningar på kort tid och att få hälsa Norsecraft Geo och Americansweets Sweden välkomna som nya hyresgäster hos Atlasmuren, säger Björn Andersson, vd för Atlasmuren.
Bolag Storsala rustar för att ta nya steg. Nyligen blev det klart att industrikoncernen Weland investerar och kliver in som strategisk partner och delägare i bolaget. Storsalas vd Orlando Villacrez berättar för Fastighetssverige om en perfekt matchning, vad Weland tillför bolaget, synen på nuvarande ägarbild och möjligheten att ta in fler delägare framöver.
Kommentera
När du lämnar en kommentar måste du uppge e-post, den används endast till att informera dig om svar på din kommentar och visas inte för andra besökare.