Amasten har beslutat att utse Sebastian Schönström till finanschef. Sebastian Schönström intar den nya rollen vid årsskiftet. David Svensson, byter vid årsskiftet tjänst, till rollen som Business Controller. Christer Fors, intar rollen som fastighetschef i Finspång.
– Vi har jobbat hårt det här året med att tajta till organisationen och nu är vi precis där vi vill vara. Vi har kompetenta och engagerade medarbetare på rätt plats, säger Jan-Erik Höjvall, vd för Amasten.
– Amasten satsar på sina medarbetare. Jag ser fram emot den nya rollen och att driva arbetet med att stärka bolagets finanser för vidare tillväxt," berättar Sebastian Schönström, Financial Controller på Amasten.
Bolag Det har gått lite mer än ett år sen AMF Fastigheter flyttade sitt kontor till Mood gallerian och från start var ambitionen att ta reda på hur framtidens kontor kan utvecklas. Man ska kort sagt laborera fram hur det kan se ut. Hanna Mossfeldt som är arbetsplatsstrateg på bolaget berättar nu om vad de kommit fram till med hjälp av Göteborgs Universitet och Handelshögskolan i Stockholm.
Kommentera
När du lämnar en kommentar måste du uppge e-post, den används endast till att informera dig om svar på din kommentar och visas inte för andra besökare.