Image

Profilen tillbaka med nytt bolag: "Vi identifierar attraktiva möjligheter inom olika fastighetssegment"

Bolag Nrep-medgrundaren Rickard Dahlberg är tillbaka med en ny satsning. I nystartade bolaget South Bay kommer fokus ligga på investeringar i bolaget i tidiga skeden och på fastigheter. För Fastighetssverige berättar Rickard Dahlberg om ny bolaget, teamet han börjat bygga, vilka investeringar man vill göra och var.
Publicerad den 24 Augusti 2024
- Axel Ohlsson
axel@fastighetssverige.se

Senast från Fastighetssverige Plus

Thedéen: "Hushållen ska inte hoppas på fler räntesänkningar"

Ekonomi/Finansiering Som de flesta analytiker hade förutspått så sänkte Riksbanken på sitt junimöte styrräntan med 0,25 punkter till två procent. Men att de nu har planer på att eventuellt sänka mer är egentligen inte ett bra tecken säger riksbankschef Erik Thedéen.

Läs mer

Mer om Fastighetssverige Plus


Lokalnytt Lokalnytt.se - Hitta ditt nya drömkontor idag. Tusentals lediga lokaler inom hela Sverige.
Nordic Property News Nordic Property News reports the latest news from the Nordic real estate market with an international newsletter every weekday.

Mer från Fastighetssverige