Efter jätteförsäljningen av Castellum-aktier till Akelius under oktober fortsätter Rutger Arnhult nu, genom M2 Asset Management, att avyttra aktier i Castellum.
Nyligen sålde han 2,3 miljarder aktier för cirka 303 miljoner kronor och nu säljer han ytterligare 800 000 aktier för 106,8 miljoner kronor, rapporterar Nyhetsbyrån Direkt. Aktierna ska ha sålts den 7 och 9 december till en kurs om 133,54 kronor.
Lista Det jublades kanske hos några av fastighetsägarna under onsdagen när Brookfield meddelade att de har för avsikt att investera 95 miljarder kronor i Strängnäs. Här kommer de största fastighetsägarna i kommunen.
Kommentera
När du lämnar en kommentar måste du uppge e-post, den används endast till att informera dig om svar på din kommentar och visas inte för andra besökare.