Hanna Eidem har varit föräldraledig från Centrumutveckling i tre år men kommer nu tillbaka till bolaget.
Före föräldraledigheten var hon vd på Centrum Terre CIS i
Moskva och genomförde där bland annat etableringen av köpcentrumet San Mart i Kaluga.
- Detta är en perfekt förstärkning av bolaget. Vi får ökad kapacitet och en
kompetenshöjning på konsultsidan och en förstärkning på ledningssidan samt ger möjligheter för personlig utveckling för våra medarbetare, säger huvudägaren och styrelseordföranden Håkan Karlsson.
Monica Bruvik fortsätter som marknadschef att vara medlem i Centrumutvecklings ledningsgrupp.
Bolag Amerikanska Hines har tagit ett första kliv in på den svenska bostadsmarkanden. Efter affären med Magnolia berättar Hines Nordenchef, Staffan Unge, för Fastighetssverige om tankarna kring ytterligare tillväxt inom segmentet, var man tittar efter nya investeringsmöjligheter och hur man ser bostadsmarknaden i Sverige utvecklas framöver.
Kommentera
När du lämnar en kommentar måste du uppge e-post, den används endast till att informera dig om svar på din kommentar och visas inte för andra besökare.