Lokalen är 315 kvadratmeter och väl anpassad även för Migrationsverkets ändamål.
- Som hyresvärd är detta en smidig övergång från en stabil hyresgäst till en annan, säger Fosstorgets ägare Jörgen Granhage.
Migrationsverkets operativa chef, Magnus Jotunheim, är glad för väl anpassade lokaler i Munkedals centrum.
- Vi ökar servicen för de asylsökande och kommer att bedriva information och vissa former av utredningar i lokalerna.
Bolag Olov Lindgren gör ett nytt förvärv i centrala Stockholm. Efter att ha adderat den 119:e fastigheten till portföljen berättar vd Frida Stannow Lind för Fastighetssverige om förvärvet och framtidsutsikterna för Kungsholmen samt hur och med vad man vill fortsätta växa i Stockholm.
Kommentera
När du lämnar en kommentar måste du uppge e-post, den används endast till att informera dig om svar på din kommentar och visas inte för andra besökare.