Image

Hemsös CFO Eva Bång slutar

Karriär Hemsös CFO och vice vd Eva Bång har valt att lämna Hemsö för att påbörja en tjänst som Global CFO på Ikea Centres i Leiden, Nederländerna.
Publicerad den 28 April 2016

– Eva har i sin roll som CFO genomfört goda insatser för Hemsö och jag önskar henne lycka till med sin nya utmaning, säger vd Per Berggren.

Eva Bång kommer att vara kvar på Hemsö till efter sommaren. Processen för att rekrytera en efterträdare har inletts.

- Maria Olsson Äärlaht
maria@lokalnytt.se

Relaterade artiklar

Ämnen

Senast från Fastighetssverige Plus

Efter nya förvärvet – här vill Olov Lindgren växa framöver

Bolag Olov Lindgren gör ett nytt förvärv i centrala Stockholm. Efter att ha adderat den 119:e fastigheten till portföljen berättar vd Frida Stannow Lind för Fastighetssverige om förvärvet och framtidsutsikterna för Kungsholmen samt hur och med vad man vill fortsätta växa i Stockholm.

Läs mer

Mer om Fastighetssverige Plus


Lokalnytt Lokalnytt.se - Hitta ditt nya drömkontor idag. Tusentals lediga lokaler inom hela Sverige.
Nordic Property News Nordic Property News reports the latest news from the Nordic real estate market with an international newsletter every weekday.

Mer från Fastighetssverige