Image

Börsklockan klämtar för Neobo: "Mäktigt"

Bolag För 20:e gången i år gick ett bolag upp på Nasdaqs huvudlista. Denna gång hade bolaget namnet Neobo och det var vd Ylva Sarby Westman som höll i repet när klockan slog nio på fredagsmorgonen. Det är hårt arbete för att få ordning och reda på bolaget som nu lagt grunden för den nya resan de nu ger sig ut på. Den resan kommer bland annat sätta hela portföljen under lupp. För Fastighetssverige berättar vd:n om vilka tankar som far igenom huvudet när nedräkningen börjar.
Publicerad den 21 September 2024
- Ida Mikko
[email protected]

Senast från Fastighetssverige Plus

Branschens reaktioner på nya bolånereglerna

Bygg/Arkitektur "Ett glädjande första steg" och "Dagens besked är viktiga för branschen" är ett par kommentarer på regeringens nya bolåneregler. Men det finns aktörer som tycker att man borde gjort mer.

Läs mer

Mer om Fastighetssverige Plus


Lokalnytt Lokalnytt.se - Hitta ditt nya drömkontor idag. Tusentals lediga lokaler inom hela Sverige.
Nordic Property News Nordic Property News reports the latest news from the Nordic real estate market with an international newsletter every weekday.

Mer från Fastighetssverige