Rutger Arnhult om marknadsläget och kommande investeringar

Rutger Arnhult om marknadsläget och kommande investeringar
Rutger Arnhult. Bild: David Schmidt

Fastighetsprofilen Rutger Arnhult medverkar i en exklusiv intervju på Branschens mötesplats i Östergötland den 1 februari.

Rutger Arnhult är en av landets tyngsta fastighetsprofiler. Han är civilekonom i grunden och arbetade som analytiker innan han började med egna fastighetsinvesteringar i mitten av 90-talet. Han är i dag storägare i bland annat Klövern, Corem och Sagax.

På Fastighetsmarknadsdagen Östergötland den 1 februari på Louis De Geer (Värmekyrkan) i Norrköping möter du affärsmannen och privatpersonen Rutger Arnhult i en exklusiv intervju.

Anmäl dig här. (Boka tidigt-rabatt, 4 för 3, gäller till och med 15 december)

Fastighetsmarknadsdagen Östergötland arrangeras på Louis De Geer (Värmekyrkan) i Norrköping. Nästa år är det sjätte gången heldagsseminariet hålls.
Arrangörer är Näringsliv och tillväxt Linköping, Näringslivskontoret i Norrköping tillsammans med Fastighetssverige och systermagasinet Lokalnytt.

Som vanligt blir det ett högaktuellt program med allt från finansieringstrender, kontors-, handels- och bostadstema, vd-intervju och en hel del mer matnyttigt som hjälper dig att ta rätt beslut i framtiden.

I de olika panelerna och dragningarna möter du som vanligt nyckelpersoner från branschen. Det blir självklart också en hel del tid för mingel och nya kontakter.

Moderator är Lennart Ekdal.

Partnerföretag är Advokatfirman Glimstedt och Klövern.

Läs också