Fastighetskvinnan: Så här lockar vi talangerna tillbaka till kontoret

Mia Öhrn, Heléne Lidström och Hanna Mossfeldt diskuterar hyresgästernas föränderliga behov och hur man lockar tillbaka talangerna till kontoren på Fastighetskvinnan den 2 september på Berns Salonger.

Den 2 september är det dags för Fastighetskvinnan – ett av årets allra främsta inspirationsseminarier – på Berns Salonger (The Ballroom) i Stockholm. Under dagens gedigna program får bland annat lyssna på en trio experter som ger sin syn på vägen fram för att locka talangerna tillbaka till kontoren.

Flexibla kontor, inga krav på att vara på plats hela tiden och det öppna kontorslandskapets osäkra framtid. Behoven från hyresgäster kan dels variera, dels vara helt annorlunda mot förr. På Fastighetskvinnan den 2 september redovisar en trio kontorsexperter om vägen fram för att locka framtidens talanger till kontoren.
* Hanna Mossfeldt, arbetsplatsstrateg, AMF Fastigheter
* Heléne Lidström, arbetsplatsstrateg, Castellum
* Mia Öhrn, arbetsplatsstrateg/förändringsledare, Tenant & Partner
Säkra din plats här!
Använd gärna vår grupprabatt – går ni fyra från samma företag behöver ni bara betala för tre! Ange koden ”4 för 3” i rutan Kampanjkod vid anmälan.

Du ser programmet här och läser mer om de medverkande talarna här.

Under dagen kommer även segraren i årets upplaga av Årets Unga Fastighetskvinna att avslöjas.
Nominera din favorit (eller dig själv) här. (Senast fredag 27 juni)
Efter själva seminariet följer ett trevligt branschmingel.

Fastighetskvinnan arrangeras av Fastighetssverige och Nordic Property News i samarbete med Stockholm Business Region.

Partnerföretag är: Cushman & Wakefield, Novier, Causey Westling, Bengt Dahlgren och Svalner – läs mer om dem här.

Fastighetskvinnan är ett av branschens främsta inspirationsseminarium – ett affärsseminarium som gör skillnad och som lyfter fram förebilder och inspirerar, vilket i förlängningen leder till en bredare och mer jämställd fastighetsbransch – ett affärsseminarium som gör skillnad!

Läs också

Kommande seminarier

Lokalmarknads­dagen

Ett klassiskt heldagsseminarium med fokus på fastighetsmarknaden, nuläge, framtida affärsmöjligheter och näringslivsutveckling i Göteborgsregionen. En viktig mötesplats, kanske årets självklaraste, för Göteborgs fastighetsbransch. Här blir man uppdaterad på fastighetsmarknadens centrala trender samtidigt som man knyter nya affärskontakter.

Läs mer

Fastighets­marknads­dagen Uppsala

Ett heldagsseminarium om fastighetsmarknaden, näringslivsutveckling och framtidens Uppsala. Under seminariet avhandlas ett stort antal aktuella ämnen om den kommersiella fastighetsmarknaden i Uppsala som hjälper dig att ta rätt beslut i framtiden.

Läs mer

Fastighetskvinnan

Ett unikt inspirations- och affärsseminarium där framgångsrika förebilder lyfts fram i rätt sammanhang, vilket i förlängningen leder till en mer jämställd fastighetsbransch. Du får en matnyttig uppdatering av marknadsläget på ett affärsseminarium som gör skillnad!

Läs mer

Stora Logistikdagen

Logistikfastigheter är ett av de segment på marknaden som har utvecklats bäst de senaste åren. Stora Logistikdagen är den självklara mötesplatsen för dig i samhällsbyggnadssektorn som är intresserad av lager- och logistikfastigheter. Här blir du uppdaterad på de allra senaste trenderna och affärsmöjligheterna samtidigt som du knyter nya värdefulla kontakter.

Läs mer