Fastighetsmarknadsdagen Borås: Så ska trenden för cityhandeln vändas

Fastighetsmarknadsdagen Borås: Så ska trenden för cityhandeln vändas
Lisa Lagerén pratar om läget för handeln och cityhandelns framtid på Fastighetsmarknadsdagen Borås om två veckor, den 30 maj.

Om knappt två veckor, den 30 maj, är det dags för årets upplaga av Fastighetsmarknadsdagen Borås på Borås Kongress. Under dagen får vi en rejäl uppdatering om läget för handelssektorn i allmänhet och cityhandeln i synnerhet. Säkra din plats i dag – anmälan stänger nästa onsdag.

Hur påverkas vårt sätt att shoppa och handla i framtiden baserat på den nuvarande lågkonjunkturen? Hur ska trenden för cityhandeln vändas?
Frågorna besvaras av Lisa Lagerén, analyschef på RSD på Branschens mötesplats i Borås den 30 maj på Borås Kongress.

Säkra din plats här.
Mängdrabatt: Gå tre betala för två. Ange koden ”tre för två” i rutan Kampanjkod vid anmälan.

Moderator är rutinerade, kunniga och proffsiga Erik Blix och sidekick under dagen är Susanne Åhlén.

Fastighetsmarknadsdagen Borås är en heldag fylld med analys, inspiration och nätverkande. Under seminariet avhandlas ett stort antal aktuella ämnen om den kommersiella fastighetsmarknaden som hjälper dig att ta rätt beslut i framtiden.
Efter själva seminariet följer också ett stort branschmingel.

Se hela programmet här.

Läs mer om de medverkande talarna här.

Fastighetsmarknadsdagen Borås arrangeras av Fastighetssverige, lokalnytt.se och Nordic Property News i samarbete med Borås Stad.

Partnerföretag är: Borås Energi & Miljö.

Läs också