De tre som hämtas in till Arctic Securities i Stockholm är:
Daniel Andersson 40 år, Head of Real Estate Corporate Finance Sweden, kommer senast från CBRE där han var Head of Capital Markets i sju år och byggt upp en framgångsrik verksamhet till att vara en av de ledande transaktionsrådgivarna i Sverige.
Rebecka Hermansson 38 år, Head of Investment Real Estate Sweden, kommer senast från Sveafastigheter där hon var partner och framgångsrikt arbetat med att äga och förädla fastighetsinvesteringar i tio år.
Per Nisses 35 år, Head of Real Estate Sales, kommer senast från Pareto där han varit Head of Project Finance Sales och Partner.
– Vår ambition är att ta en stark ledande position på den svenska fastighetsmarknaden och med dessa rekryteringar är grunden på plats. Teamet tar med sig en omfattande erfarenhet och goda relationer till fastighetssektorn och kapitalmarknaden, säger Anna Hallsten, chef för Arctic Securities svenska verksamhet.
Presenteras av Pattern Geographic
Presenteras av H2M Fastighetsteknik, en del av CBRE
Bolag Under fredagen presenterade Besqab sina siffror för tredje kvartalet 2024 och för året som gått. – Vi tycker att det här är ett stabilt kvartal, ett bra resultat. Vi har genomfört flera framgångsrika säljstarter och vi ser att bostadsmarknaden börjar ta fart, säger vd Magnus Andersson.
Kommentera
När du lämnar en kommentar måste du uppge e-post, den används endast till att informera dig om svar på din kommentar och visas inte för andra besökare.