- Självklart är jag både glad och förväntansfull inför detta uppdrag. Ernst & Young Real Estate är en av marknadens mest betydelsefulla aktörer och den kompetens som mina nya medarbetare besitter är verkligen imponerande, säger Caj Virta som kommer att arbeta med främst fastighetsvärderingsfrågor, men även rådgivning i övriga fastighetsrelaterade tjänster.
- Vi är väldigt glada över att ha Caj med oss. Vi befinner oss i ett intressant marknadsläge där vi ser många affärsmöjligheter. Att vi kan erbjuda våra kunder den bästa rådgivningen är mycket viktigt och med Caj Virta förstärker vi vår kompetens ytterligare, säger Magnus Fredmer på Ernst & Young Real Estate.
Presenteras av Technogym
Transaktioner När Diös gör affärer i norra Sverige är det med ett tydligt mål i sikte: att öka portföljen i centrala lägen och minska densamma i utkanten av städerna. Annie Franzon, transaktionschef på Diös, delger Fastighetssverige bolagets vision för norra Sverige. – Det är tydligt vad kunderna efterfrågar, säger hon.
Kommentera
När du lämnar en kommentar måste du uppge e-post, den används endast till att informera dig om svar på din kommentar och visas inte för andra besökare.