Socialt ansvar – med lönsamhet

Börsnoterade Victoria Park äger fastigheter i miljonprogramsområden runt om i Sverige, bland annat i Linköping och Eskilstuna. Bolaget satsar hårt på sociala insatser i sina områden (allt från att anställa boende till läxhjälp och fotbollsskola) och menar att insatserna leder till stora ekonomiska vinningar för individen, samhället – och aktieägarna. Hör bolagets vd Peter Strand på Fastighetsmarknadsdagen Östergötland den 2 februari.

Fastighetsmarknadsdagen Östergötland arrangeras den 2 februari på Konsert & Kongress (Garden) i Linköping. Anmäl dig här.
Mängd-rabatt: Gå fyra betala endast för tre! Ange ”Fyra för tre” i rutan Kampanjkod vid anmälan (gäller till 20 januari).

Moderator är Lennart Ekdal.

Partnerföretag är Forsen, PWC och Riksbyggen.

Fastighetsmarknadsdagen Östergötland arrangeras av NuLink, näringslivskontoret i Norrköping, Fastighetssverige och Lokalnytt.

Läs också