Image

Så högt siktar Kungsleden nästa år

Bolag Kungsleden har sålt hela sitt Eskilstunabestånd till Regio för 700 miljoner kronor. För Fastighetssverige berättar bolagets vice vd om hur man ska investera pengarna och om man planerar att "rensa" beståndet på fler orter.
Publicerad den 27 November 2018
- Vedrana Sivac
[email protected]

Senast från Fastighetssverige Plus

Thedéen: "Hushållen ska inte hoppas på fler räntesänkningar"

Ekonomi/Finansiering Som de flesta analytiker hade förutspått så sänkte Riksbanken på sitt junimöte styrräntan med 0,25 punkter till två procent. Men att de nu har planer på att eventuellt sänka mer är egentligen inte ett bra tecken säger riksbankschef Erik Thedéen.

Läs mer

Mer om Fastighetssverige Plus


Lokalnytt Lokalnytt.se - Hitta ditt nya drömkontor idag. Tusentals lediga lokaler inom hela Sverige.
Nordic Property News Nordic Property News reports the latest news from the Nordic real estate market with an international newsletter every weekday.

Mer från Fastighetssverige