Hur har de viktigaste tillväxtparametrarna utvecklats för Göteborgsregionen? Svaren ges av Mats Granér, analyschef på Västra Götalandsregionen, när branschen möts på Lokalmarknadsdagen den 30 augusti.
Den 30 augusti är det dags för Lokalmarknadsdagen på Elite Park Avenue Hotel. Ett utmärkt tillfälle att sparka igång fastighetshösten med branschkollegorna efter semestern.
Det är också ett bra tillfälle att skaffa sig försprång genom kunskap, inte minst om den ekonomiska situationen i regionen och hur den påverkar förutsättningarna för fastighetsaffärer lokalt. Missa inte Mats Granérs analys.
Seminariet kommer i övrigt att innehålla en hel del inspiration och fördjupning med högprofilerade talare från såväl Sverige som från utlandet. Det kommer också att ges en hel del tillfällen för mingel och möjligheter att knyta nya kontakter.
Trycket på Lokalmarknadsdagen brukar vara stort så säkra din plats nu – klicka här!
Partners är Advokatfirman Lindahl, Novi Real Estate och Lidén Group.
Lokalmarknadsdagen arrangeras av Business Region Göteborg, Fastighetssverige och Lokalnytt.
