Makroanalys och fastighetsmarknadens utveckling globalt, nationellt och regonalt

Makroanalys och fastighetsmarknadens utveckling globalt, nationellt och regonalt
John Eriksson, Ingemar Rindstig och Magnus Alvesson står för analyser av fastighetsmarknaden regionalt, nationellt och globalt samt den ekonomiska utvecklingen i världen på Fastighetsmarknadsdagen Västerås den 29 mars.

Missa inte att bli uppdaterad på det världsekonomiska läget samt fastighetsmarknadens utveckling globalt, nationellt och regionalt på Branschens mötesplats i Västerås den 29 mars.

Den 29 mars på Elite Stadshotellet Västerås kommer Swedbanks chef för Makroanalys, Magnus Alvesson, att servera oss bild över hur läget är på den makroekonomiska fronten. Därefter kommer EY:s Ingemar Rindstig att ge en lägesrapport över fastighetsmarknadens utveckling globalt och nationellt innan det blivit dags för John Eriksson på NAI Svefa att beskriva fastighetsmarknaden regionalt.

Mingla med branschkollegor, knyt nya kontakter och bli uppdaterad på det senaste som händer på fastighetsmarknaden – anmäl dig här! (Anmälan stänger torsdag 23 mars 2017)
Boka tidigt-rabatt! Gå 4 betala för 3 (gäller t.o.m 3/3)

Moderator är Gunnar Wrede, tidigare reporter på Dagens Industri. Han har även arbetat på TV4 och Avanza Banks oberoende nättidning Placera.

Fastighetsmarknadsdagen Västerås arrangeras av Fastighetssverige och Lokalnytt. Partner är PWC.

Läs också