Image

Landén om Corems stora fokus: "Uthyrning, uthyrning, uthyrning..."

Bolag Corem har blivit ett större och starkare bolag sedan förvärvet av Klövern och mer renodling av beståndet väntar under 2022. Samtidigt har bolaget stort fokus på att stärka uthyrningsgraden i beståndet som just nu ligger på 90 procent.
Publicerad den 25 Februari 2022
- Andreas Lithander
[email protected]

Senast från Fastighetssverige Plus

Välrenommerad advokatbyrå flyttar till nya lokaler hos Vasakronan

Uthyrning Det anrika Centrumhuset, mitt i centrala Göteborg, kommer att få nya hyresgäster. Högst upp i huset, med takterrass och balkong, kommer advokatbyrån Delphi nu att sitta. Annelie Liljeqvist är vd för Delphi och hon hoppas att firman kommer att komma bra överens med de andra hyresgäster som redan bor längst upp i huset: – Våra närmaste grannas är drottning Kerstin och hennes arbetsbin!

Läs mer

Mer om Fastighetssverige Plus


Lokalnytt Lokalnytt.se - Hitta ditt nya drömkontor idag. Tusentals lediga lokaler inom hela Sverige.
Nordic Property News Nordic Property News reports the latest news from the Nordic real estate market with an international newsletter every weekday.

Mer från Fastighetssverige