Camilla Jarl blir ny COO och marknadschef hos JLL. Hon har lång erfarenhet från både marknads- och kommunikationsområdet och av fastighetsbranschen.
Camilla Jarl har under de senaste 13 senaste åren arbetat som marknads- och kommunikationschef och kommer närmast från Hemsö där hon även ingick i bolagets ledningsgrupp. Tidigare har hon haft liknande positioner på Klövern och Dagon.
–Vi är stolta över att ha rekryterat Camilla till oss. Vi är i ett skede där marknads- och kommunikationsfrågorna blir allt viktigare. Camillas erfarenhet från fastighetsbranschen och hennes gedigna bakgrund inom kommunikation och marknad kommer att vara oerhört värdefull för oss, säger Linus Ericsson, vd för JLL Sverige.