Incit lanserar sitt fastighetssystem Xpand på danska. Det är ett stort steg mot visionen att fler länder ska kunna använda systemet.
– Det känns oerhört roligt att få lansera Incit Xpand på danska. I och med denna lansering öppnas en helt ny marknad för oss. Det ska bli väldigt spännande att se vad den har att erbjuda, säger Göte Berntsson, CEO på Incit AB.
Ekonomi- och fastighetsförvaltningssystemet Incit Xpand erbjuder sina kunder heltäckande funktionalitet inom förvaltning, drift, underhåll och ekonomi. Det är en helhetslösning som växer med verksamhetens behov. Systemet passar allt från privata och kommunala fastighetsföretag till allmännyttiga bostad- och fastighetsförvaltningsbolag. Utöver det danska språket finns också Incit Xpand på svenska, norska, finska, holländska och engelska.