IDG (International Data Group) är Sveriges och världens största mediehus inom it/teknik, miljö och affärer.
De lämnar snart sina nuvarande lokaler på Karlbergsvägen för Fatburen som förvaltas av Crown Nordic Management.
Tenant & Partner har bistått IDG genom hela projektet, med såväl övergripande projektledning som lokalstrategi fram till tecknat avtal. Tenant & Partner kommer även att biträda IDG med flyttprojektledning till dess att IDG är hemmastadda i de nya lokalerna.
Tenant & Partner – Skapar värdeskapande och hållbara arbetsplatser
I över 30 år har vi hjälpt företag och organisationer med alla typer av fastighets- och lokalfrågor, alltid med 100 % lojalitet till hyresgästen. Genom att utveckla arbetssätt och arbetsplatser skapar vi förutsättningar för ökat välmående, bättre produktivitet och större engagemang – vilket i sin tur genererar större värdeskapande kraft för både medarbetare och organisationer.
Vi erbjuder både komplexa helhetslösningar och separata tjänster utifrån våra kunders behov och önskemål. Med speci...
Ekonomi/Finansiering Som de flesta analytiker hade förutspått så sänkte Riksbanken på sitt junimöte styrräntan med 0,25 punkter till två procent. Men att de nu har planer på att eventuellt sänka mer är egentligen inte ett bra tecken säger riksbankschef Erik Thedéen.
Kommentera
När du lämnar en kommentar måste du uppge e-post, den används endast till att informera dig om svar på din kommentar och visas inte för andra besökare.