Hjulström moderator på nya Lokalmarknadsdagen

Hjulström moderator 
på nya Lokalmarknadsdagen
Carin Hjulström. Bild: Eddie Ekberg

Carin Hjulström har en lång och framgångsrik karriär från både tidningar, tv och radio i bagaget. Hon är också författare och har gett ut flera böcker.

Det blir fjärde gången i rad som Carin Hjulström är moderator för Lokalmarknadsdagen.

Lokalmarknadsdagen är ett klassiskt seminarium och en institution i Göteborgsregionens fastighetsbransch, näringsliv och politik.

De senaste åren har antalet besökare ökat kraftigt för att i september i år uppnå rekordnoteringen 500 besökare.

Lokalmarknadsdagens första vårupplaga går av stapeln onsdag den 18 februari på Clarion Hotel Post. Gör en notering i din almanacka redan nu.

Lokalmarknadsdagen på hösten kommer att arrangeras som vanligt.

Du kan följa framväxten av Lokalmarknadsdagen på den här sajten – här kommer vi löpande att presentera nya programpunkter och nyheter relaterade till eventet – http://www.fastighetssverige.se/lokalmarknadsdagen_feb/

Anmälan öppnar nu, passa redan nu på att säkra din plats här.

Läs också